SlovenskýMagyarEnglish

Obručná – rekreačné zariadenie

Obručná – rekreačné zariadenie, v čarokrásnom kúte Slovenska.

Nachádza sa v krásnom prostredí Cerovej vrchoviny na juhu Slovenska, 17 kilometrov od Fiľakova v blízkosti maďarských hraníc.
Rekreačné stredisko prešlo v roku 2000 rozsiahlou rekonštrukciou a poskytuje kapacitu pre 56 osôb. Je vybavená vlastnou kuchyňou s jedálňou. Počas dňa môžu hostia využívať služby baru. Relaxáciu a odpočinok spríjemňujú 2 luxusné vírivky a sauna. K dispozícii hosťom je aj fitness centrum, biliard a stolný tenis. Súčasťou areálu penziónu je bazén s ohrevom vody a 2 tenisové kurty. K príjemne strávenému večeru prispeje aj grilovací rošt s posedením. V zimných mesiacoch je v prevádzke lyžiarsky vlek so zasnežovaním umelým snehom o dĺžke 460 m s osvetlením. Ubytovanie je možné – v 8 štvorlôžkových apartmánoch a 14 dvojmiestnych izbách so sprchami.

Oblasť, v ktorej sa rekreačné stredisko nachádza je veľmi vhodná na pešiu turistiku a cykloturistiku. V okruhu 5 kilometrov sa nachádzajú 2 štátne prírodné rezervácie – Šomoška (Čadičový vodopád), Pohanský hrad, 2 chránené prírodné výtvory – Čakanovský profil, Soví hrad, chránené nálezisko Hajnáčsky hradný vrch s kamenným morom. Lesné, lesostepné a stepné spoločenstvá ukrývajú rad vzácnych živočíchov a rastlín.
Atraktívne sú aj výlety do blízkeho Maďarska.